Agjencia Zhurnal.mk

Izet Mexhiti nga Studeniçani: Mbështetni BDI për të u ballafaquar me LSDM dhe VMRO për “Kryeministrin e parë Shqiptar”

Studeniçan, 6 korrik, Zhurnal.mk – Bartësi i listës së BDI-së në zonën zgjedhore numër I, Izet Mexhiti para banorëve të Studeniçanit ka kërkuar mbështetjen për subjektin tij politik si dhe për idenë e realizimit të kryeministrit shqiptarë në vend, duke thënë se tashmë beteja e tyre politike bëhet me LSDM Read more…

Talat Xhaferi nga Dibra: Këtu u themelua ideali i Ali Ahmetit me emrin “BDI”, dhe nga këtu do vendosim edhe “Kryeministrin” e parë Shqiptar

Dibër, 5 korrik, Zhurnal.mk – Në takimin qendror në qytetin e Dibrës, kryeparlamentari në detyrë dhe bartës i listës në zonën e V-të zgjedhore nga rradhët e BDI-së Talat Xhaferi ka kërkuar mbështetje nga qytetarët për të realizuar idenë e liderit të partisë së tij dhe për të bërë një Read more…

Mucunski në takim me përfaqësuesit e lëvizjes “Polio Plus” kundër aftësisë së kufizuar

Shkup, 5 korrik – Kandidati për deputet nga Njësia zgjedhore 1, Timço Mucinski bashkë me mbajtësi i listës së VMRO-DPMNE, Gordana Siljanovska Davkova, patën një takim me përfaqësuesit e lëvizjes kundër aftësisë së kufizuar “Polio Plus“. Ata u obliguan para përfaqësuesve se, nëse i fitojnë zgjedhjet, do të ketë përfaqësim Read more…

Ahmeti nga Dibra: Idenë për Kryeministër shqiptar, nuk ka plumb as forcë që e shkatërron pasi idetë nuk vriten por idetë triumfojnë

Shkup, 5 korrik – Bashkimi Demokratik për Integrim në shpalosjen e programit zgjedhorë për zgjedhjet parlamentare të parakohshme parlamentare që mbahem me 15 korrik, qëndroi në Dibër, ku kryetari i partisë, z. Ali Ahmeti para të pranishmëve u shpreh se asnjë ëndërr nuk i ka mbetur pa realizuar deri më Read more…