Agjencia Zhurnal.mk

Ahmeti nga Struga tregon vijat e kuqe: Nuk do gjejnë partneritet tek BDI ata që nuk pranojnë marrëveshjen e Ohrit, Prespës dhe fqinjësisë së mirë

Strugë, 7 korrik – Lideri i BDI-së Ali Ahmeti sonte para struganëve ka folur mbi idenë e tij për kryeministrin e parë shqiptarë si dhe përkrahjen që struganët e kanë dhënë dhe do ta japin edhe në vazhdim për subjektin që ai drejton. “Akoma kemi për të bërë, akoma duhet Read more…

Xhaferi nga Struga: Përmes drejtimit të institucioneve treguam se jemi model për të tjerët, koha për “Kryeministër Shqiptar”

Strugë, 7 korrik – Para struganëve sot bartësi i listës Talat Xhaferi ka shpalosur konceptin e BDI dhe programin për këto zgjedhje të parakohëshme parlamentare. Xhaferi para struganëve ka thënë se ndihet shumë i privilegjuar që drejton këtë proces dhe është bartës listen ë këtë zonë, raporton Zhurnal.mk. “Ndihem krenar Read more…