Agjencia Zhurnal.mk

Zemaj: E padrejtë të na kërkohet testi nga Maqedonia e Veriut, do të shikojmë mundësinë për reciprocitet

Prishtinë, 8 korrik – Ministri i Shëndetësisë në Kosovë, Armend Zemaj, ka komentuar propozim-vendimin e Maqedonisë së Veriut që të kërkohet testi negativ për Covid-19 për qytetarët që kalojnë kufirin. “Nuk isha në dijeni që po shqyrtohet kjo cështje nga pala tjetër. E padrejtë të na kërkohet testi nga Maqedonia Read more…

Xhaferi nga Gostivari: Komandant Ahmeti, në njësinë zgjedhore V janë bërë tok nga i vogli e deri tek i moshuari rreth idesë tuaj për Kryeministër Shqiptar

Gostivar, 8 korrik, Zhurnal.mk – Para qytetarëve të komunës së Gostivarit në tubimin e mbajtur sonte nga BDI ka folur kryeparlamentari në detyrë Talat Xhaferi njëherit bartës liste në zonën e V zgjedhore. Ai ka kërkuar mbështetjen për idenë dhe konceptin e Ali Ahmetit. “Shfrytëzoj rastin që në emër të Read more…