Agjencia Zhurnal.mk

OBSH, udhëzime të reja për virusin

Organizata Botërore e Shëndetësisë publikoi të enjten udhëzime të reja për transmetimin e koronavirusit, në të cilat pranohet mundësia që virusi të përhapet me anë të ajrit, siç janë shprehur shumë shkencëtarë amerikanë, por pa e konfirmuar këtë plotësisht. Në udhëzimet e saj OBSH pranon se nga disa raporte për Read more…

Zyberi nga Shkupi: Qeverinë do ta shndërroj në një servis të qytetarit dhe jo një pushtet mbi vullnetin e tyre

Shkup, 9 korrik, Zhurnal.mk – Karvani “Realizo Ëndrrën” ka tubuar sonte në kryeqendër në Shkup mijëra aktivistë, simpatizant të Bashkimit Demokratik për Integrim para të cilëve u bë prezantimi i programit zgjedhor në kuadër të fushatës për zgjedhjet e parakohshme parlamentare që do të mbahen me 15 korrik të këtij Read more…

Ziberi në Bogovinë të Tetovës: Votën tuaj do ta arsyetojmë me punë, me ndershmëri e besueshmëri

Bogovinë, 9 korrik, Zhurnal.mk – Ideja për Kryeministër Shqiptar, Zyberi tha se ka trazuar shumë struktura politike e shtetërore brenda dhe jasht vendit, të cilët shtrojnë pyetjen se pse po kërkohet kryeministri nga një parti shqiptare?! Këto pyetje nuk kanë qëllim tjetër veçse ta defokusojnë vëmendjen e votuesit shqiptar, tha Read more…