Agjencia Zhurnal.mk

Vdes një zyrtar policor nga Covid-19

Policia e Kosovës ka konfirmuar vdekjen e një zyrtari policor në moshën rreth 39 vjeçare nga koronavirusi. Zëdhënësi i Policisë, Shaban Osmanollaj ka thënë se sapo u është konfirmuar lajmi. “Sapo na treguan se ka vdekur një zyrtar policor, detaje të tjera nuk kemi tani”, tha ai. Ndryshe, me viktimën Read more…

Kërkuan të miratohet marrëveshja e “Zgjedhores”, PE fshin deklaratën e eurodeputetëve

Bruksel, 16 korrik – Në faqen e Parlamentit Europina është hequr deklarata e përbashkët e kryetarit të Komisionit për Punë të Jashtme David McAllister (EPP, DE), Raportuesi për Shqipërinë Isabel Santos (S&D, PT) dhe Kryetari i Delegacionit të Parlamentit për Shqipërinë Manolis Kefalogiannis (EPP, EL). Eurodeputetët kërkonin nga Kuvendi i Read more…

Përplasen Marko Djuric e ministrja Haradinaj: Ky e provokon haptas në Twitter, vendit i referohet si “Kosova i Metohija

Skandal diplomatik po quhet nga politikanët kosovarë, publikimi i një fotografie nga Komisioneri për Zgjerim i BE’së, Oliver Varhelyi me presidentin serb, Aleksandar Vucic, ku shihet edhe një shkrim “Kosova i Metohija”, shkruan Gazeta Metro. Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës së Kosovës, Meliza Haradinaj ka thënë se ky Read more…