Agjencia Zhurnal.mk

Komiteti ekzekutiv i VMRO autorizon Mickoskin për të negociuar formimin e qeverisë

Shkup, 20 korrik – Komiteti ekzekutiv i VMRO-DPMNE vlerëson se ata fituan zgjedhjet dhe autorizuan Mickoskin për të negociuar formimin e qeverisë Anëtarët e Komitetit Ekzekutiv të VMRO-DPMNE-së, në seancën e parë pas zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, vendosën të autorizojnë liderin e partisë Hristijan Mickoskin që të vazhdojë bisedimet në Read more…

“Lokalet nuk duhen mbyllur, por të ketë një rregullore të re”/ Këngëtari Devis Xherahu: Askush nuk mendon për ne artistët

Këngëtari i njohur korçar, Devis Xherahu i është bashkuar sot protestës para kryeministrisë pasi mendon se lokalet e natës nuk duhen mbyllur siç e parashikon tashmë akti normativ nga Ministria e Shëndetësisë. ”Është e drejta jonë si artistë, që pas urdhërit nga Manastirliu, të reagojmë, se si funksionojnë bankat dhe Read more…