Agjencia Zhurnal.mk

Vendimi i Parlamentit të Egjiptit, deklaratë lufte

Ministri i Punëve të Brendshme të Libisë, Fat’hi Bashagha përshkroi vendimin e Parlamentit egjiptian për autorizimin e presidentit Abdel Fattah al-Sisi të ndërhynjë ushtarakisht në Libi si “deklaratë lufte”, transmeton Anadolu Agency (AA). “Miratimi i parlamentit egjiptian për vendosjen e trupave jashtë kufijve të saj perëndimorë është një deklaratë lufte Read more…

Austria shtrëngon masat

Austria do ta bëjë sërish të detyrueshme vendosjen e maskave në supermarkete, në sportelet e bankave dhe në zyrat postare, njoftoi sot qeveria duke përmendur rritjen e vazhdueshme të rasteve të infektimit me Covid 19. “Ne kemi vendosur që mbajtjen e maskave ta bëjmë të detyrueshme në supermarkete, në banka Read more…