Agjencia Zhurnal.mk

Zhduken 8 ushtarakë amerikanë

Në SHBA, zyrtarët ushtarakë thanë se kanë përfunduar misionin e kërkim-shpëtimit për shtatë marinsa dhe një marinar që rezultojnë të zhdukur pas një aksidenti në Kaliforninë Jugore. Mendohet se të tetë ushtarakët kanë humbur jetën. “E mora vendimin për t’i dhënë fund misionit të kërkim-shpëtimit me zemër të pikëlluar,” tha Read more…

Në Prishtinë policia e inspektorati mbyllin disa lokale, në “Çarshinë e Gjakovës” shqiptohen gjoba

Policia dhe inspektorati komunal gjatë aksionit të natës së sotme për monitorimin e zbatimit të masave anti-COVID të përcaktuara nga Qeveria, ka mbyllur disa lokale në Prishtinë. Në rrugën “Rexhep Luci” janë mbyllur lokalet disa kafene, njofton Klan Kosova. Po ashtu, mësohet se shumë gjoba janë shqiptuar edhe nëpër kafenetë Read more…