Agjencia Zhurnal.mk

Bejruti përfshihet në protesta të dhunshme

Në Bejrut të Libanit kanë shpërthyer protestat antiqeveritare pas revoltës nga tragjedia e ditëve të fundit. Protestuesit u përleshën me forcat e sigurisë libaneze pranë ndërtesës së parlamentit. Shumë njerëz në Liban thonë se pakujdesia e qeverisë çoi në shpërthim, i cili vrau të paktën 154 njerëz dhe plagosi rreth Read more…

Zemaj viziton nesër Bujanocin dhe Preshevën

Ministri i Shëndetësisë i Kosovës, Armend Zemaj me bashkëpunëtorë, do të vizitojë nesër komunën e Bujanocit dhe të Preshevës, ku do të takohet me autoritetet lokale dhe politike të këtyre dy komunave me shumicë shqiptare. Kështu ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë, nëpërmjet një njoftimi. Gjatë kësaj vizite, ministri Read more…