Agjencia Zhurnal.mk

Tërmeti shkund Elbasanin dhe Tiranën

Elbasan, 14 gusht – Tërmet me magnitudë 3.0 është regjistruar në qarkun e Elbasanit, në Shqipëri. Tërmeti ka pasur thellësinë 10 kilometra dhe sipas ESMC-së, lëkundjet kanë qenë të lehta. Nuk raportohet për dëme. Gjatë ditës së sotme, një tërmet tjetër ishte shënuar në Shqipëri. Lëkundjet u regjistruan në Tiranë, Read more…

Hykmete Bajrami do të kërkojë prapë votat për Projektligjin e Rimëkëmbjes Ekonomike

Pavarësisht se dy herë dështoi votimi i Projektligjit për Rimëkëmbje Ekonomike, Ministrja e Ekonomisë dhe Transfereve, Hykmete Bajrami, insiston përsëri. Bajrami është shprehur se përsëri do ta kërkojë votën e deputetëve për Projektligjin e Rimëkëmbjes Ekonomike. Bajrami është shprehur se kalimi i këtij ligji mundëson lehtësimin e jetës së qytetarëve Read more…