Agjencia Zhurnal.mk

Sërish karantinë gjatë Dimrit?

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero ka qenë i ftur mbrëmjen e sotme në emisionin “Zonë e Lirë” në Tv Klan, ku ndër të tjera ka treguar nëse ekziston ndonjë mundësi që Shqipëria t’i nënshtrohet një karantinimi të dytë. Ai beson se kjo gjë nuk do ndodhë dhe është shumë kundër. Arian Read more…

Zhan Mitrev heq dorë nga i biri

Shkup, 11 shtator – “Ai nuk është djali im,” tha kirurgu i zemrës Jean Mitrev për A1 pas raportimit se 25-vjeçari Filan Mitrev ishte arrestuar nëntorin e kaluar për komplotin e një sulmi terrorist në objektet kryesore në të gjithë Gjermaninë dhe kishte siguruar kimikate për prodhimin e bombave për Read more…

Dimitrov takoi ambasadorin Timonie, u diskutua për mbajtjen e konferencës së parë ndërqeveritare

Shkup, 11 shtator – Zëvendëskryeministri i angazhuar për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov sot pati takim me ambasadoren e Francës në vend Kristijan Timonie, në të cilin u shqyrtuan shumë aspekte të rëndësishme për mbajtjen e konferencës së parë ndërqeveritare me çfarë edhe zyrtarisht fillojnë negociatat inkuadruese me Bashkimin Evropian. “Krdibiliteti Read more…