Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

21 të vdekur, 592 raste të reja dhe 691 të shëruar

Shkup, 24 dhjetor – Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se gjat 24 orëve të fundit janë bërë 2.206 testime dhe janë regjistruar 592 raste të reja me coronavirus.

Prej rasteve të reja 259 janë në Shkup, 31 Kumanovë, Dibra 7, Prilepi 30, Shtipi 8, Tetova 18, Struga 21, Veles 17, Manastir 24, Ohër 28, Kavadar 35, Gostivar 21, Gjevgjeli 8, Strumicë 12, Kriva Pallankë 9, Radovsih 6, Koçani 7, Probishtip , Demir Hisar, Makedonski Brod dhe Pehçevë me nga 1 rast, Berovë 2, Vallandovë 3, Vinicë dhe Dellçevë 4, Kratovë 1, Sveti Nikole 5, Kërçovë 10, Resnjë 7 dhe Negotinë 12.

Sot ISHP po ashtu regjistroi 691 të shëruar dhe 21 të vdekur. Prej pacientëve të vdekur 6 janë nga Shkupi, dy nga Kumanova, dy nga Tetova, tre nga Prilepi, një nga Shtipi Ohrri dhe Struga, dy nga Manastiri, nga një në Strumicë Berovë dhe Vallandovë.

Që nga fillimi i pandemisë në Maqedoninë e Veriut janë me COVID-19 janë diagnostifikaur 80.407 pacientë ku prej tyre 57.434 janë shëruar dhe 2.375 kanë humbur jetën. Momentalisht në Maqedoni ka 20.598 raste aktive me coronavirus.

Postime të ngjashme

Ju del “error” në numrin amë gjatë regjistrimit? Ja si ta tejkaloni pengesën

T E

Edhe Enti i Statistikave nuk kishte internet sot, tha Selami

R Zh

Ende nuk lejohet organizimi i dasmave

T E

Dy të arrestuar pas plagosjes së djalit të Sulejman Rexhepit

T E

Shpërthen zjarr i fuqishëm në fshatrat e Manastirit

T E

Sassoli kërkon Konferencë ndërqeveritare për Shqipërinë

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...