Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

21-vjeçari që i ka rrëmbyer zemrën Adriana Matoshit ka nisur një karrierë të re në hip hop – Kush është futbollisti Keith nga Afrika e Jugut?

Zhurnal Ads

Aktorja e njohur shqiptare, Adriana Matoshi, ka zyrtarizuar së fundmi lidhjen e saj të re me Keith Owen Groeneveld.

21-vjeçari me prejardhje nga Afrika e Jugut, i cili është shtetas belg, për një kohë të gjatë ka jetuar dhe vepruar në Kosovë.

Ai ka qenë futbollisti i Feronikelit, gjersa më parë ka qenë pjesë edhe e akademisë së klubit të madh belg, Standard Liege.

Por futbolli nuk është fusha e tij e vetme ku ai vepron, pasi Keith ka sprovuar veten edhe në muzikë.

Ai i është futur rrugës së hip-hopit, teksa vetëm pak ditë më parë ka publikuar projektin e tij të parë muzikor, “Black and White”.

Në muzikë ai ka zgjedhur nofkën Kido, teksa duket se kënga e parë deri më tani nuk ia ka ecur edhe aq mirë.

Ndonëse kënga është e mirë, për momentin “Black and White” numëron vetëm afro 500 shikime në kanalin YouTube – gjë e cila mesa duket ka të bëjë me faktin se reperi i ri nuk ka investuar në promovimin e këngës.

Përkundër reputacionit të krijuar në Kosovë si futbollist, Keith, numëron një numër të vogël ndjekësish edhe në Instagram, ku ka afërisht 390 sosh.

Keith, i njohur tashmë me emrin artistik Kido duket se do të jetë më shumë i fokusuar në muzikë, dhe me Adrianën përveç dashurisë, do t’i bashkojë edhe arti.

Aktorja në një intervistë për emisionin “Prive” pranoi se me Keithin ishte njohur rastësisht në lokalin e saj si dy njerëz të thjeshtë, ku asnjëri nuk kishin dëgjuar më parë për profesionet e njëri-tjetrit.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Cardi B shkëlqen me pozat pranë veturës së tipit ‘Rolls Royce’

admin

Georgina shkëlqen në krah të Ronaldos në Dubai, ku ai mori çmimin e lojtarit të shekullit

S.B.

Feride Dushaj (Feri): Nga familja kam trashëguar talentin

T E

Katharine McPhee konfirmon shtatzëninë me David Foster

S.B.

Argjentina Ramosaj paralajmëron baladën e re “Who am I” më 30 nëntor

S.B.

Sir Paul McCartney mund të gjejë inspirim për muzikë kudo

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...