Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

22-vjeçarja sllovene kishte prerë dorën me sharrë për 1 milion euro dëmshpërblim, zbulohet se mashtroi

Një sllovene 22-vjeçare, e kishte prerë dorën e saj me sharrë vetëm për të fituar 1 milion euro si dëmshpërblim. Kjo ndodhi në 2019-n.

Një gjykatë në Ljubljanë, zbuloi se Julia Adlesic dhe i dashuri i saj, kishin mashtruar dhe kishin bërë qëllimshëm këtë veprim, duke fituar para nga 5 kompani sigurimesh. Ajo tash do të përballet me dy vjet burgim për mashtrim, ndonëse nuk e ka pranuar fajin.

Në kompjuterin e të dashurit të saj, ishte gjetur në historikun e kërkimeve se të dy, kishin kërkuar detaje për duar artficiale. Kjo bëri që hetuesit të vinin në konkludime për mashtrim.

Gjykata deklaroi se ajo dhe i dashuri i saj nuk e kishin marrë me vete dorën e prerë në spital, në mënyrë që plaga të mbetej e përhershme. Sidoqoftë, autoritetet e morën atë në kohë për t’ia qepur përsëri.

Rasti kishte ndodhur në 2019-tën derisa hetimet dolën tash.

Postime të ngjashme

Pas një dite me alkool, 26-vjeçarja nga Delaware hipën mbi qafën e mikut – rrëzohet me fytyrë për tokë dhe mbetet pa disa dhëmbë

S.B.

Parashutisti spanjoll hidhet nga 3.700 metra, zbret në tokë me 120 kilometra në orë – arrin ta kap kanaçen me precizitet të paparë

S.B.

Universiteti i Kentuckyt gabimisht u dërgon 500 mijë mesazhe pranimi nxënësve

S.B.

Pas një viti gjen telefonin në liqenin e tharë në Tajvan

S.B.

Gjenden dëshmi “të forta” për ekzistencën e forcës së re natyrore

S.B.

Akulli rreth Antarktikut mund të shembet nëse temperaturat globale rriten për 4 gradë celsius

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...