Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

22 vjet nga rënia e dëshmorëve Hyzri Talla, Afrim Maliqi dhe Ilir Durmishi

Kosova sot shënon përvjetorin e rënies së dëshmorëve: Hyzri Talla, Afrim Maliqi dhe Ilir Durmishi.

Ata u vranë më 2 dhjetor 1998 në një pritë nga shërbimi sekret serb në afërsi të Qendrës së Studentëve derisa ishte duke lëvizur me veturë në “Kodrën e Diellit” në Prishtinë.

Tre të rënët janë dekoruar dëshmorë nga Presidenca e Kosovës.

Në vendin e rënies së këtyre tre dëshmorëve në mes të konvikteve të studentëve dhe qendrës tregtare është vendosur edhe pllaka përkujtimore.

Postime të ngjashme

Kurti: Dialogu me Serbinë duhet të përgatitet mirë

T E

Në QNR nis rinumërimi i votave të AAK-së, të pranishëm edhe hetues të prokurorisë

T E

Spitali pa vitaminë C

T E

Nga këto komuna janë 587 rastet e reja me COVID-19

S.B.

Pas vendimit të PZAP-së për rinumërim të votave, reagon Haradinaj- Stublla

S.B.

BE: Dialogu për 10 vjet ka sjellë ndryshime të qarta

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...