Covid 19 Maqedoni

225 raste të reja me Covid 19 në Maqedoni

Zhurnal Ads

Shkup, 2 tetor – Zhurnal.mk – Në 24 orët e fundit në Maqedoni janë bërë 1694 testime ndërsa janë regjistruar 225 raste të reja me Covid 19, informon Zhurnal.

Sipas qyteteve, më së shumti si zakonisht ka në Shkup me gjithsej 96, në Kumanovë 8, Shtip 7, Prilep 8, Tetovë 15, Strugë 3, Veles 5, Manastir 8, Ohër 2, Kavadar 6, Gostivar 2, Strumicë 11, Gjevgjeli 1, Kriva Pallankë 7, Radovish 1, Koçan 17, Pehçevë 1, Berovë 10, Vallandovë 3, Vinicë 1, Dellçevë 2, Kratovë 1, Shën Nikollë 6 dhe Kërçovë 4.

Ndërkohë kanë ndëruar jetë 6 pacientë: 63, 71 dhe 83 vjeç nga Shkupi, një 78 vjeçar nga Prilepi, 63 vjeçar nga Tetova dhe 59 vjeçar nga Manastiri.

Nga ana tjetër janë shëruar 96 pacientë.

Deri tani në vend gjithsej të infektuar janë 18363 persona. Prej tyre, 15164 janë shëruar ndërsa kanë vdekur 749 pacientë. Rastet aktive për momentin janë 2450.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Për 17 ditë janë shit mbi 44 mijë Summamed

T E

Osmani: Borisov është i qartë se nuk dëshirojnë të jenë pengesë për të ardhmen evropiane

admin

Asnjë deputet apo anëtar i shërbimeve parlamentare nuk do të shkojë në izolim për shkak të kontaktit me Petrovskën

XH,I
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...