Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

23 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, tre në gjendje më të rëndë

23 pacientë me COVID-19 po trajnohen në Spitalin e Pejës.

Nga spitali kanë njoftuar se një pacientë është në respirator dhe 3 pacientë janë në gjendje të rëndë.Ndërsa 14 të tjerë janë duke u trajtuar me oksigjenoterapi.

“Aktualisht po trajtohen 23 pacientë me Covid-19. Sa i përket gjendjes së pacientëve:1 pacientë është në Respirator, 14 pacientë janë në Oksigjeno terapi ndërsa nga këta 3 pacientë në gjendje më të rëndë”, thuhet në njoftimin e Spitalit.

Gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 235 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë.

Postime të ngjashme

Shqiprim Arifi: Alternativa për Preshevën do të kthehet shumë shpejtë, meqë siç e dijnë të gjithë NDRYSHIMI NUK NDALET

N E

Bashkësia Islame e Kosovës me vendim rreth rregullave për faljen e Fitër Bajramit

N E

Sabri Kiçmari: Ka një masë presioni nga Bashkimi Evropian që të përshpejtohet dialogu mes Kosovës dhe Serbisë

N E

Lutfi Haziri ka kërkuar zbardhjen e rastit të tre gjilanasve të cilët vdiqën në Durrës

N E

Mbi 3000 vaksina Pfizer nga BE arrijnë në Kosovë

N E

Haradinaj: Sa herë kur ka qenë në pyetje interesi kombëtar dhe ai shtetëror, kam kapërcyer kufijtë partiak

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...