Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

23 vjeçari vdiq koronavirusi, por vuante edhe nga sëmundje tjera

Shkup, 21 shtator – Nga diagnozat e mëparshme, pacienti kishte presion të lartë të gjakut, mbipesha dhe epilepsi, me pneumoni të zhvilluar si rezultat i virusit.

Pacienti u diagnostikua pozitiv më 17.09, pasi më parë kishte një temperaturë të lartë, gjendje të rëndë të sëmurë, kollë dhe gulçim për 4 ditë, për shkak të së cilës ai u dërgua në spitalin e Velesit.

Aty iu dha terapi, por për shkak të gjendjes së dobët klinike ai u transferua menjëherë në Klinikën e Sëmundjeve Infektive në Shkup.

Pacienti nga Sveti Nikole, 23 vjeç, u shtrua në spital në Klinikën Infektive në Shkup më 19 shtator dhe vdiq një ditë pas pranimit, sipas Ministrisë së Shëndetësisë për TV21.

Nga diagnozat e mëparshme, pacienti kishte presion të lartë të gjakut, mbipesha dhe epilepsi, me pneumoni të zhvilluar si rezultat i virusit.

Pacienti u diagnostikua pozitiv më 17.09, pasi më parë kishte një temperaturë të lartë, gjendje të rëndë të sëmurë, kollë dhe gulçim për 4 ditë, për shkak të së cilës ai u dërgua në spitalin e Velesit.

Aty iu dha terapi, por për shkak të gjendjes së dobët klinike ai u transferua menjëherë në Klinikën e Sëmundjeve Infektive në Shkup.

Postime të ngjashme

Radev: Nuk kam ndërmend të shtyjë thirrjen e sapozgjedhur të Asamblesë së 45-të Kombëtare

R Zh

REL: Nga Kovaks për Maqedoninë e Veriut, BeH-në dhe Kosovën nga 100.620 doza të vaksinës Fajzer

R Zh

KE: Mosplotësimi i kritereve mund të çojë në heqjen e regjimit pa viza

R Zh

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 193 raste me Kovid-19, 1014 të shëruar dhe 34 persona të vdekur

R Zh

Qeveria e publikoi listën e personave të cilët janë angazhuar për mes marrëveshjeve autoriale

R Zh

Një autobus doli nga rruga në Demir Hisar – nuk ka udhëtarë të lënduar

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...