Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

237 raste të reja, 8 të vdekur dhe 460 të shëruar nga Covid 19

Shkup, 3 janar – Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 1.525 teste, ndërsa janë regjistruar 237 raste të reja me COVID-19.

Në Shkup-123, Kumanovë-15, Dibër-1, Shtip-4, Prilep-8, Tetovë-7, Strugë-11, Veles-5, Manastir-5, Ohër-13, Kavadar-11, Gjevgjeli-6, Strumicë-5, Kriva Pallankë-3, Radovish-2, Koçan-3, Probishtip-1, Demir Hisar-1, Berov-2, Vinicë-1, Sveti Nikollë-1, Kërçovë-2, Resnjë-1, Negotinë-6.

8 persona vdiqën, një pacient nga Shkupi (75), dy nga Kumanova (61 dhe 65), një nga Shtipi (71), një nga Manastiri (66), një nga Ohri (79), një nga Radovishi (75) dhe një pacient nga Koçan (67).

Numri i përgjithshëm i të diagnostifikuarve me coronavirus në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 84.024.

Во последните 24 часа се направени 1525 тестирања, а регистрирани се 237 нови случаи на ковид-19 во:-Скопје…

Posted by Венко Филипче on Sunday, January 3, 2021

Postime të ngjashme

“Shtetësia”, janë paraqitur rreth 1 000 persona

T E

Hoxha: Deri më 31 mars do të prolongohet afati për blerjen e edhe 1.500 tonë duhan

Bexhet Musliu

Izraeli lider në botë, Serbia ndër të parat, ja në cilat vende kryesojnë me programet e imunizimit

T E

Arrestohen dy shtetas britanez në aeroportin e Shkupit me test PCR të falsifikuar

T E

Kthehet depoziti për vaksinat kineze, nga MSH thonë se marrëveshja nuk është anuluar

T E

Alarmante situata me llojin britanik të virusit, nesër mblidhet KSI

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...