24 të vdekur nga COVID-19 dhe 1,029 raste pozitive në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon nga 13.084 testime, 1.029 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

 

MSH njofton se gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 24 raste të vdekjes.

Sot janë shëruar 3.266 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është  126.409.

Në total numri i rasteve aktive është 22.223.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 17.316 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 955.811 doza të vaksinës.

Deri më sot 329.246 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Related posts

Armët ilegale që po kërcënojnë sigurinë

Lea Muslija

Në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit u vaksinuan mbi 6 mijë qytetarë

N E

11 vjet pas opinionit të GJND-së, Osmani thirrje shteteve ta njohin Kosovën

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More