24 viktima dhe mbi një mijë raste të reja me COVID-19

Shkup, 20 gusht – Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit janë bërë 7.571 testime për coronavirus, ndërsa 1.074 raste kanë rezultuar pozitiv.

 

Prej tyre në Shkup – 357, Gostivar dhe Tetovë nga 155, Kumanovë – 74, Kërçovë – 51, Strumicë – 40, Dibër – 20, Strugë – 27, Veles – 22, Prilep – 21, Manastir dhe Shtip – nga 17, Kavadari – 16, Gjevgjeli – 15, Sveti Nikolle – 13, Resnjë – 11, Ohri dhe Koçani – nga 9, Radovish, Valandovë dhe Kratovë – nga 8, Bogdanci – 6, Berova dhe Makedonski Brod – nga 5, Negotina, Kriva Pallankë, Dellçeva, Vinica dhe Pehçeva – nga 1 secili.

Nga MSH njoftojnë se kanë ndërruar jetë edhe 24 persona, të cilët kanë qenë pozitiv për COVID-19.

Ndërsa Instituti për Shëndet Publik ka regjistrzuar 291 pacientë të shëruar.

Me rastet e sotme numri i përgjithshëm i të infektuarve shkon në 166.741, prej të cilëve 151.692 janë shëruar, ndërsa 5.632 kanë ndërruar jetë.

Numri i rasteve aktive deri sot (20 gusht) është 9.417.

Related posts

Nikollovski: Realizimi i Planit për luftë kundër korrupsionit është në fazë të avancuar, po ndërtojmë sistemin që do të rikthen besimin tek institucionet

D V

Tetovë, një pacient 21 vjeçar një prej gjashtë viktimave nga covid në 24 orët e fundit

Redaksia

Në Tabanoc për dalje nga vendi pritet 30 deri 45 minuta

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com