Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

243 raste të reja, 4 të vdekur dhe 100 të shëruar, ja bilanci i fundit me Covid 19

Shkup, 3 tetor – MSH-ja njofton se në 24 orët e fundit janë bërë 1831 testime, kurse janë regjistruar 243 raste të reja me COVID-19. Në Shkup – 98, Strumicë – 21, Prilep dhe Sveti Nikollë nga 12, Kumanovë dhe Koçanë nga 11, nga 9 raste në Strugë, Radovish dhe Berovë, Shtip – 7, nga 5 raste në Manastir, Ohër, Gostivar dhe Gjevgjeli, në Vallandovë dhe Kavadar nga 4 raste, Veles – 3, nga 2 raste në Tetovë, Kriva Pallankë, Vinicë, Negotinë dhe Dellçevë dhe nga 1 rast në Proobishtip, Demir Hisar dhe Kërçovë.

Sot ISHP-ja ka regjistruar 100 pacientë të shëruar.

Kanë ndërruar jetë 4 persona. Bëhet fjalë për një 65 vjecar nga Prilepi, një 82 vjecar nga Manastiri dhe dy pacientë nga Kumanova të moshës 72 dhe 80 vjecare.

Numri I përgjithshëm I të diagnostifikuarve me COVID-19 në vendin tonë shkon në 18.602, numri I të shëruarve është 15.264 kurse I viktimave – 753. Për momentin njoftohet për 2585 raste aktive. Në nivel vendi gjithsjet janë bërë 193.652 testime.

Në covid-spitalet e vendit sipas raportit të MSH-së janë të shtruar 364 pacientë, prej të cilëve, 47 janë në trajtim me oksigjeno-terapi kurse 3 të kycur në respiratorë.

Postime të ngjashme

Eurodeputetët drejtuar Shkupit dhe Sofies, largohuni nga debatet historike

N E

Analizë – Drejtësia në RMV-të / Funksionarët amnistohen të tjerët dënohen!

R Zh

Mund të vazhdohet ora policore

N E

Spasovski: Hetimi për rastin “Sozia” do të zgjerohet

N E

Vuçiq emëron Nevena Jovanoviq si ambasadore të Serbisë në Maqedoninë e Veriut

N E

Xhaferi: Kuvendi duhet të zhbllokohet pa kushtëzime dhe ultimatume

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...