Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

25 emigrantë sirianë përfundojnë në Spitalin e Vlorës dhe tek Trauma

16 prej emigrantëve siriane që u ndaluan mbrëmjen e të premtes në grykëderdhjen e Vjosës janë dërguar në spitalin e Vlorës ndërsa 9 të tjerë u nisën drejt spitalit të traumës në Tiranë, mes tyre edhe nje fëmijë nën moshën 10-vjeçare.

Pjesa tjetër e tyre gjenden në ambjentet e policisë së Vlorës, e cila një ditë më parë njoftoi për kapjen 50 klandestinëve.

Sirianët ishin bllokuar në gomone ku po tentonin që të kalonin drejt Italisë. Pasi u bllokuan në grykëderdhje të Vjosës, u njoftua policia e cila bëri te mundur shpëtimi i tyre.

Në aksionin e shpëtimit morën pjesë një mjet lundrues i rojes bregdetare dhe dy mjete të guardia di finanzas italiane.

Ndërkohë janë ndaluar tre persona si organizatore te trafikut te klandestineve.

Postime të ngjashme

Arrestohet në Kukës shkupjani që dhunoi bashkëshorten dhe fëmijët, ishte në kërkim ndërkombëtar

T E

E rëndë në Tiranë, 63-vjeçari godet me thikë djalin

T E

“Zgjedhjet”, Ministria e Brendshme: Zyrat për aplikimin e pasaportave dhe ID të hapura edhe sot

S.B.

Berisha: Ndalni tërbimin e policisë kundër protestuesve paqësorë shqiptarë në Shkup

T E

Greqia kufizon më shumë lëvizjet në Kakavijë në periudhën 1-15 Mars

T E

Manastirliu: Të hënën dërgesa e radhës nga Pfizer, brenda 10 ditëshit të parë të marsit vijnë vaksinat e para nga Covax

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...