Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

25 pacientë me Covid janë të hospitalizuar në Klinikën Infektive në Kumanovë

Kumanovë, 1 shtator – Zhurnal.mk – Në Klinikën Infektive në Kumanovë, për momentin po kurohen gjithsej 25 pacientë pozitiv me Covid 19, informon Zhurnal.

Tetë prej tyre janë në gjendje më të rëndë dhe janë kyçur në mbështetje me oksigjen, ndërsa të tjerët janë me fotografi më të lehtë dhe të mesme klinike.

Ata që janë me fotografi më të rëndë klinike për mbështetje me respirator, dërgohen ose në spitalin “8 Shtatori” në Shkup ose në Klinikën Infektive gjithashtu në Shkup.

Në Kumanovë sot kishte 10 të infektuar nga korona virusi.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Shallenberg: Shkupi dhe Sofja të zgjidhin kontestin dypalësh, Austria u qëndron në dispozicion si ndërmjetësues

B L

Interpelancat në Kuvend, “ping – pong” i qeverisë me opozitën

R Zh

Vazhdon mbledhja e Komisionit për çështje historike, debati mbi figurën e Goce Dellçevit

B L

Gjendja me Kovid-19 po qetësohet, kërkohet vigjilencë në periudhën që vijon

B L

Rrugët në disa vende të lagështa, intensiteti i komunikacionit mesatar

B L

Nuhiu takon Isenin / Gjuha shqipe edhe do të shkruhet edhe do të mbrohet gjithandej

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...