25 vjeçari sulmon kontrolluesin e NQP Shkup dhe i’a mer terminalin për kartela

Shkup, 20 gusht – Një 25 vjeçar nga Shkupi ka sulmuar fizikisht një kontrollues të NQP Shkup, dhe madje i’a ka marë terminalin për kontrollimin e biletave, përcjellë Zhurnal.

 

Dje në stacionin policor në GaziBabë zyrtarë policorë kanë marë në pyetje M.K (25) nga Shkupi, përshkak se më datën 18.08, S.I (33) i punësuar si kontrollues në NQP Shkup është sulmuar fizikisht nga një perosn.

Në prezencë të Prokurorit Publik, nga M.K janë marë lëndë dhe terminali, ndërsa pas dokumentimit të rastit, kundër tij do të ngritet padi penale sipas nenit 238.//Zhurnal.mk

Related posts

Arrestohen dy persona në Prizren të dyshuar për trafikimin e një të miture

D V

Një i vdekur dhe një i lënduar në një aksident trafiku në Përrenjas të Shqipërisë

Redaksia

Gjendet i vdekur një 60 vjeçar në Prishtinë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More