Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Pamje të arrestimit të kreut të OVL e UÇK-së, Hysni Gucati

Zhurnal Ads

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati sot është arrestuar nga Policia e EULEX-it.

Gucati pritet të dërgohet në Gjykatën Speciale në Hagë. Arsyet e këtij arrestimi ende nuk janë bërë publike.

Para zyrave të OVL e UÇK-së janë mbledhur qytetarë, ndërsa në zyrat e veteranëve janë duke qëndruar pjesëtarë të EULEX-it.

Ndryshe, avokati i OVL e UÇK-së, Tomë Gashi ka konfirmuar arrestimin e tij. Ai ka thënë se do të dërgohet në Hagë.

“Tani u arrestu nga policia e EULEX-it kryetari i OVL të UÇK, zoti Hysni Gucati dhe do të transferohet në Hague! Bastisjet po vazhdojnë!”, ka shkruar Gashi.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Periudha e votimit përmes postës nga 2 deri më 12 shkurt

S.B.

Vuçiq po insiston se dje në Washington iu vu para një dokument për njohjen e Kosovës

admin

Nuk ka më teste serologjike me çmim 200 euro

admin

Haradinaj ankohet se Vuçiqi e shkeli marrëveshjen e Uashingtonit, e quan “partner jo të besueshëm”

admin

30 vjet nga shpallja e Kushtetutës së Kaçanikut

admin

Mehazi: Pohimet që po shfaqen në opinion për Artan Grubin “Shtëpia e verdhë”, janë tepër serioze, Ahmeti ta përjashton nga partia dhe Qeveria

R ZH
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...