Agjencia Zhurnal.mk
Bota

275 raste të reja dhe 7 viktima, koronavirusi bën kërdinë në Malin e Zi

Zhurnal Ads

Në Malin e Zi shifrat nga koronavirusi kanë një rritje të frikshme. Në 24 orët e fundit janë kryer 734 testime për koronavirus, prej të cilave 275 kanë rezultuar pozitive, ndërsa janë shënuar 7 viktima. Kryeqyteti mban vendin e parë për infektimet, teksa në Podgoricë sot janë regjistruar 115 raste.

Lajmi i mirë është se janë shëruar 142 persona, kurse numri i rasteve aktive me COVID-19 është 3957. Numri i përgjithshëm i vdekjeve në lidhje me infeksionin COVID-19 është 301 që nga fillimi i vitit.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Shqetësime mbi arrestimin e aktivistit të opozitës në Ruandë

admin

Francë, shkon në mbi 2.1 milionë numri i rasteve me COVID-19

S.B.

Franca dëbon familjen boshnjake që e qethi vajzën sepse e dashuronte një serb

admin

Nju Jorku mbyll shkollat publike për shkak të COVID-it

T E

Gjermanët në alert nga rritja e infeksioneve me Covid, nisin grumbullimin e rezervave të letrës higjienike

admin

Tjetër incident në Francë, plagoset rëndë një tjetër prift

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...