Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

28 hetuesit e BKH marrin zyrtarisht detyrën javën e ardhshme, Soreca: Tani SPAK mbështetet tek grupi i specializuar

Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Sorecaka uruar 28 hetuesit e sapoemëruar të Byrosë Kombëtare të Hetimit.

Soreca shkruan se tashmë SPAK mund të mbështetet te grupi i parë i hetuesve të specializuar në luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit.

Postimi në twitter:

“Urime 28 hetuese të BKH, të emëruar ditën e sotme, pasi kaluan me sukses rekrutimin dhe trajnimin fillestar. SPAK tani mund të mbështetet tek grupi i parë i hetuesve të specializuar, në luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit. Reforma në Drejtësi vazhdon!”.

Postime të ngjashme

850 mijë! Rama bën bilancin e të vaksinuarve në vendin tonë

Dafina Vidishiqi

SHBA dhuron 1 milionë dollarë pajisje mjekësore për Shqipërinë

Dafina Vidishiqi

Asnjë viktimë nga COVID-19 në Shqipëri, vetëm 7 raste të reja

Dafina Vidishiqi

Tre variantet e vendimit për Metën, Kushtetuesja mund t’i drejtohet edhe komisionit të Venecias

Dafina Vidishiqi

Rama takon Sarkozyn në Paris: Privilegj të këshillohem me të për sfidat e Shqipërisë

Dafina Vidishiqi

Meta dhe Rama e përshëndetën vendimin e Holandës për hapje të negociatavе të Shqipërisë me BE-në

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...