Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë Kronika

28-vjeçari bën kërdi në Pejë: Vjedh material në vlerën e 55 mijë eurove

Një person i moshës 28-vjeçare është arrestuar sot në Pejë. Ai po dyshohet se ka kryer veprën penale ‘Vjedhje e rëndë’, shkruan Express.

Pronari i një depoje në Pejë, ka raportuar se në depon e tij mungonte material në sasinë e 55 mijë eurove.

Pas një pune intensive nga hetuesit rajonalë është identifikuar dhe arrestuar i dyshuari M. S. B., lindur më 1992.

Me vendim të Prokurorit të Shtetit, atij i është caktuar masa e ndalimit policor prej 48 orëve.

“Në Stacionin Policor Pejë, me datë 21.09. 2020 , është paraqitur një rast “vjedhje e rendë” nga viktima e cila deklaron se në depon e tij “DENJIZI” në Pejë, i është vjedhur një sasi e mallit në vlerë prej Pesëdhjetë e pesë mijë (55 000) Euro. Viktima kishte vërejtur se para një muaji po i mungonte material nga depoja”, thuhet në njoftim.

Postime të ngjashme

Bashkësia Islame e Kosovës me vendim rreth rregullave për faljen e Fitër Bajramit

N E

Sabri Kiçmari: Ka një masë presioni nga Bashkimi Evropian që të përshpejtohet dialogu mes Kosovës dhe Serbisë

N E

Lutfi Haziri ka kërkuar zbardhjen e rastit të tre gjilanasve të cilët vdiqën në Durrës

N E

Mbi 3000 vaksina Pfizer nga BE arrijnë në Kosovë

N E

Haradinaj: Sa herë kur ka qenë në pyetje interesi kombëtar dhe ai shtetëror, kam kapërcyer kufijtë partiak

N E

Josep Borrell: Dialogu do të rifillojë para fundit të qershorit siç kemi rënë dakord me kryeministrin Kurti

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...