Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Rishikimi i buxhetit, në seancë plenare

Zhurnal Ads

Shkup, 30 tetor, zhurnal.mk – Rishikimi i buxhetit për vitin 2020, që paraqet rishikimin e dytë për këtë vit, për shkak të krizës me pandeminë, që nga dita e djeshme tashmë është në seancë-plenare.

Debati për propozim- rishikimin shtesë të buxhetit mund të zgjasë maksimum 5 ditë.

Ministri i Financave, Fatmir Besimi dje shpjegoi deputetëve rebalancin si të nevojshëm për financimin e pakos së katërt të masave ekonomike.

Për opozitën, ky rebalanc është joproduktiv, nuk do t’i japë rezultatet e dëshiruara, por vetëm do të rrisë më tej borxhin e shtetit, i cili edhe tani tejkalon pragun e 60 % të borxhit publik.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Cilët do të vaksinohen të parët? Mblidhet grupi i ekspertëve të CDC-së

T E

Rast social/Jeton e vetme në një dhomë konvikti në Tetovë, Zana kërkon ndihmë

T E

Si e shpëtoi Kosova dhe Maqedonia, Shqipërinë nga falimentimi (Tabela)

admin

Milan Predan, Ambasador i ri slloven në Shkup

E.E.

Varhej dëshiron të dijë prioritetet e Qeverisë dhe masat për përballjen me Covid 19

T E

Me kamion dhe nën masa të rrepta sigurie, mbërrijnë në Greqi dozat e vaksinës antiCovid

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...