Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

295 përfaqësues të ARM-së do të ndihmojnë policinë në sigurimin e objekteve shëndetësore

Zhurnal Ads

Shkup, 24 nëntor, zhurnal.mk – 295 përfaqësues të ARM-së do të jenë në shërbim të sigurimit të objekteve shëndetësore të cilat për momentin janë shndërruar në Kovid-Qendra. Sipas drejtorit të Qendrës për Menaxhim me Kriza, Stojançe Angelov, përfaqësuesit e ARM-së nuk do të jenë të armatosur, por do të jenë në mbështetje logjistike të policisë.

“Gjatë ditës së djeshme nga ana e Shtabit kryesorë është dhënë planë për pikat që duhet të sigurohen nga Armata dhe Policia, që një numër i madh prej tyre janë Kovid-Qendra. Armata do t’i asistoj policisë, numri është 295 përfaqësues të armatës. Armata nuk do të jetë e armatosur, por do të jetë në shoqërim të policisë, gjithkund ku të paraqitet nevoja. Armata ka për detyrë vetëm të mundësoj që punonjësve shëndetësorë të mund të kryejnë punën e tyre”, tha Stojançe Angelov, drejtor i Qendrës për Menaxhim me Kriza.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Dezinformatat problem shtesë në përballjen dhe mbrojtjen nga Covid-19

E.E.

Universiteti i Tetovës e forcon bashkëpunimin me Kolegjin AAB

E.E.

Vazhdon gjykimi për “27 prillin”, pritet të dëshmojnë 15 deputetë

Z H

1237 raste të reja, 39 të vdekur me Covid 19

T E

VMRO-DPMNE: Kolaps i plotë i sistemit arsimor, platforma nuk qëndroi as 30 minuta

E.E.

Turqia merr komandën e NATO-s

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...