Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

296 raste të reja, 18 të vdekur dhe 511 të shërruar, bilanci me Covid 19

Shkup, 27 dhejtor – Nga gjithsej 1253 persona të testuar, gjatë 24 orëve të fundit në RMV, janë regjistruar 296 raste të reja me virusin korona, 18 pacientë kanë ndërruar jetë ndërkaq 511 janë regjistruar si të shëruar.

18 pacientë kanë ndërruar jetë si pasojë e virusit korona, edhe atë: Dy pacientë nga Shkupi (59 dhe 54), tre nga Shtipi (49, 82 dhe 68), një pacient nga Prilepi (81), një nga Tetova (64), një nga Struga (65), një nga Velesi (65), një nga Manastiri (61), një nga Ohri (84), një nga Kavadarci (75), dy pacientë nga Gostivari (73 dhe 52), një nga Strumica (57), një nga Kriva Pallanka (75) dhe dy pacientë nga Kërçova (82 dhe 68).

Të gjithë pacientë kanë ndërruan jetë në spital.

Postime të ngjashme

Azeski: Pjesëmarrja e arsimit në Buxhet të rritet prej 3,5 në 5 për qind

T E

Mos punimi të dielën do të shkaktojë humbje financiare, si dhe vende të punës

R Zh

Izet Mexhiti tërhiqet nga pozita koordinator i grupit të deputetëve të BDI-së

T E

Ramazani sërish në orë policore?!

T E

Shkaku i Bullgarisë, Shqipëria le pas Maqedoninë e V. në rrugën drejtë BE-së

R Zh

Nuk janë paraparë masa të reja për kafiteritë, por nuk përjashtohet asgjë

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...