Agjencia Zhurnal.mk
Sport

3 emra “BIG” për stolin e Tiranës

Nevil Dede u largua nga Tirana për shkak se drejtuesit e klubit mendonin ndryshe dhe ndërhynë për formacionin në ndeshjen kundër Laçit. Tashmë në kampin bardheblu do të duhet të gjejnë një trajner të ri dhe nuk do ta kenë të lehtë.

Është e kuptueshme që edhe pasardhësi mund të vihet në kushte të njëjta si Dede në të ardhmen dhe normalisht do të mendohen mirë para se ta pranojnë ofertën. Në stadium dje ishte edhe Alban Bushi, trajneri i Shqipërisë U21 që ende nuk ka rinovuar me kuqezinjtë.

Halili, i ngacmuar për Bushin si kandidaturë, u shpreh se nuk do të marrë trajner që kanë bërë opinionistin në TV. Emra të tjerë trajnerësh që përmenden dhe që Panorama Sport i paraqet edhe në faqen e parë të ditës së sotme, janë Bledar Devolli dhe Skënder Gega.

Ky i fundit, trajner kampion me Partizanin dhe sivjet në krye të Kukësit, ka qenë një emër i lakuar edhe në të shkuarën. E njëjta situatë edhe me Bledar Devollin, i cili aktualisht drejton Drenicën në Kosovë.

Vjet gjirokastriti ishte në krye të Tiranës U19 dhe kur e pa që nuk po e merrnin në konsideratë për të drejtuar ekipin e parë u largua. Tani emri i tij del sërish si kandidaturë. Devolli ishte opsion edhe për Kukësin, pas largimit të Skënder Gegës.

Postime të ngjashme

Man City pritet të bëjë ofertën e parë zyrtare për Jack Grealish

D V

“Bëmë historinë së bashku”, Granit Xhaka falënderon Petkovicin pas largimit nga Zvicra

D V

Presidenti Agnelli dhe trajneri Allegri të bindur në qëndrimin e Chiellinit te Juventusi

D V

Shkëmbimi më i pabesueshëm në histori të futbollit – Wanyama ndërroi fanellën e tij për disa shpageta të një tifozi

D V

Joshua refuzoi ofertën mbi 10 milionë euro për t’u larguar nga Hearn

D V

Lorenzo Insigne është përgjegjës për një fjalë të re në fjalorin italian

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...