Agjencia Zhurnal.mk
Sport

3 mil euro arkëtoi Khabib Nurmagomedov me fitoren ndaj Justin Gaethjes

Khabib Nurmagomedov arriti që ta fitojë përballjen ndaj Justin Gaethje, që në rundin e dytë.

Kampioni i padiskutueshëm i MMA-së, dje njoftoi se edhe do të pensionohet nga ky sport për shkak të babait të tij i cili vdiq muaj më parë nga virusi korona.

Por, cila është shuma e parave që Khabib fitoi nga kjo përballje.

Raportohet se mundësi nga Dagestani fitoi plotë tre milionë euro me këtë fitore.

Edhe pse ende nuk janë publikuar shifrat e sakt nga vet zyrtarët e UFC-së, mediat në botë shkruajnë se kjo ndeshje kap shifrën e 10 milionë eurove së bashku me të drejtat televizive.

Postime të ngjashme

Ramosi dhe Vasquezi mund të largohen si lojtarë të lirë

Z H

Chelsea heq dorë nga lojtari që Lampard “ngulte këmbë”

Z H

Pasuria e Maradona-s/ Dy kasaforta i ka në Dubai, askush s’mund t’i hapë

Z H

Mirel Josa prezantohet si trajner i Kukësit dhe shpall objektivat e sezonit

Z H

Prezantohet fanella speciale e Barcelonës e dizajnuar nga Carles Puyol

Z H

Arsenali kërkon nga tifozët një moment për paraqitjen e Xhakës ndaj Southamptonit

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...