Agjencia Zhurnal.mk
Kronika Maqedoni

30 ditë paraburgim për 67 vjeçarin që mbyti gruan me sëpatë

Gostivar, 12 shtator – Gjykatësi nga procedura paraprake nga Gjykata Themelore në Gostivar, pasditën e sotme i ka caktuar masë arresti 30 ditore 67 vjeçarit B.I. nga Gostivari.

I moshuari është i dyshuar për vrasjen e 60 vjeçares Xh.I., në shtëpinë familjare në lagjen “Banjeshnica” duke përdorur sëpatë dhe thikë. Gostivarasi do të dërgohet në burgun e Shkupit, njofton Gostivari Sot

Rasti tragjik i cili e tronditi Gostivarin, ndodhi mëngjesin e së enjtes. Në polici u denoncua nga ana e djalit të viktimës, i cili e kishte gjetur trupin e pajetë të nënës në dhomën e gjumit.

Postime të ngjashme

Vaksina, Sofijanova: Na mbron nga virusi korona

R Zh

Gjorgjia Sajkoski do ta udhëheqë shtabin zgjedhor të VMRO-DPMNE-së në zgjedhjet e ardhshme lokale

R Zh

Komunës së Çairit / Deri më tani janë vaksinuar 91 mësimdhënës/e dhe 58 edukatore

R Zh

Bullgari, konstituimi i kuvendit më 15 prill

R Zh

Zjarrfikësit e Shkupit vaksinohen kundër Covid-19

R Zh

“Drejtësia” s’do marrëveshje me sopotasit

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...