Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni Rekomanduar

30 ditë paraburgim për të arrestuarit e djeshëm në Kumanovë

Shkup, 1 shtator, zhurnal.mk – Nga 30 ditë paraburgim u është caktuar personave që dje u arrestuan në Kumanovë. Sipas kreut të Agjencisë ndërkombëtare të sigurisë, Viktor Dimovski caku i grupit në fjalë kanë qenë objektet vitale në vend.

Gjatë ditë MPB-ja publikoi edhe video nga aksioni policorë. Nga Ministria e Brendshme thonë se aksioni u zhvillua nga Njësiti anti-terror, sipas koordinimit të inteligjencës ndërkombëtare në luftën kundër organizatave të armatosura terroriste. Ndërsa familjarët shprehen të traumatizuar dhe thonë se djemtë e tyre janë viktimë të rrjetit të organizuar.

Postime të ngjashme

Vaksina, Sofijanova: Na mbron nga virusi korona

R Zh

Gjorgjia Sajkoski do ta udhëheqë shtabin zgjedhor të VMRO-DPMNE-së në zgjedhjet e ardhshme lokale

R Zh

Komunës së Çairit / Deri më tani janë vaksinuar 91 mësimdhënës/e dhe 58 edukatore

R Zh

Bullgari, konstituimi i kuvendit më 15 prill

R Zh

Zjarrfikësit e Shkupit vaksinohen kundër Covid-19

R Zh

“Drejtësia” s’do marrëveshje me sopotasit

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...