Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

30 të vdekur, 1160 raste të reja dhe 1094 të shëruar

Zhurnal Ads

Shkup, 26 nentor – Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bërë 2864 testime ndërsa janë regjistruar 1160 raste të reja me Covid 19.

Rastet janë evidentuar: Shkup-472, Kumanovë-58, Shtip-43, Prilep-78, Tetovë-61, Ohër-47, Strumicë-39, Veles-32.

Në 24 orët e fundit betejën kundër koronavirusit e kanë fituar 1094 persona.

Ministria e Shëndetësisë njofton se 30 persona në 24 orëshin e fundit e kanë humbur betejën kundër koronavirusit.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostifikuar në vendin tonë nga fillimi i pandemisë është 58 608, numri i pacientëve të shëruar është 36 064 i të vdekurve është 1 630.

Numri i rasteve aktive për momentin është 20 914.

Zhurnal Ads

Во последните 24 часа се направени 2864 тестирања, а регистрирани се 1160 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје…

Posted by Венко Филипче on Thursday, November 26, 2020
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Komisioni sot pritet të diskutojë për masat shtesë kundër coronavirusit

R ZH

Vazhdon debati i Kuvendit për Propozim-Buxhetin për vitin 2021

Z H

Bexheti në mbikëqyrje të punimeve në vendbanimin Krushopek (FOTO)

R ZH

Sot tre viktima dhe 80 raste të reja me Covid-19

E.E.

Zv.ministri Hasani: Ja pse duhet të vaksinohemi me vaksinën anti-Covid

T E

Me Biden në krye të Shtëpisë së Bardhë, Ballkanin Perendimorë e pret një e ardhme e ndritur

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...