Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

30 të vdekur, 947 raste të reja dhe 691 të shëruar

Shkup, 10 nentor – Në 24 orët e fundit është shënuar rënie e numrit të pacientëve me Kovid në Maqedoninë e Veriut, por rekord sa I përket numrit të viktimave që nga paraqitja e pandemisë.

Siç njofton ministria e Shëndetësisë, në 24 orët e fundit janë bë 3042 testime dhe janë shenuar 947 të infektuar, me çka numri i pacientëve të infektuar pas një kohe të gjatë ka rënë nën 30 për qind nga numri i perosnave të testuar.

Mirëpo shifra brengosëse shënohen tek viktimat. Brenda 24 orëve, nga Kovid 19 kanë ndërruar jetë 30 persona.

Postime të ngjashme

Koncesionerët e plazheve largojnë vet ndërtime pa leje në plazh të Strugës

Bekim Laçi

E fundit: Në dasëm mund të ftoni sa të doni mysafir, hiqet dhe ora policore

Zekirija Haxhiu

Borisov ulë tonet: Inkuadrimi i Maqedonisë dhe Shqipërisë në BE është strategji e Bullgarisë

Zekirija Haxhiu

Moti i ndryshueshëm, temperatura deri në 26 gradë

Zekirija Haxhiu

Konferencë “Forcimi i sundimit të Ligjit” në Ballkanin Perëndimor: Mjete të vjetra për rregulla të reja?

Zekirija Haxhiu

Fillon regjistrimi në shkollat e mesme

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...