Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

305 raste të reja, 167 të shëruar dhe 4 të vdekur, bilanci me Covid 19

Shkup, 28 shkurt – Nga 2.533 të testuar për Kovid-19 gjatë 24 orëve të fundit, gjithsej 305 persona kanë rezultuar pozitiv kurse 11 pacientë kanë ndërruar jetë. Të shëruar sot në vend janë regjistruar 167  persona.

11 persona ndërruan jetë, edhe atë 4 pacientë nga Shkupi (79, 72, 67, 57), 3 pacientë nga Prilepi (79, 71.70), 2 pacientë nga Gjevgjelia (85, 71) dhe nga një pacient në Kumanovë (77) dhe Manastir (80). Nga vdekjet e raportuara, të gjithë vdiqën në spital.

Të infektuarit në 24 orët e fundit:

Shkup – 153,

Kavadarci – 30,

Kumanovë – 22,

Prilep – 21,

Tetovë – 18,

Negotinë – 14,

Ohër – 11,

Gostivar -6

Gjevgjeli – 6

Struga – 5,

Shtip-4

Manastir – 4,

Resnjë – 3,

Veles -2

Dellçevë – 2,

Strumicë -1

Kërçova -1

Bogdanci -1

Demir Kapija – 1

Të shëruarit gjatë 24 orëve të fundit:

Shkup – 71,

Prilep – 26,

Veles – 10,

Kumanova – 6

Strumica – 6,

Shtipi – 5

Manastiri – 5,

Tetova – 4

Gostivari – 4,

Kavadarci -3

Delçevë -3

Kërçova – 3,

Gjevgjeli, -2

Bogdanci -2

Koçani -2

Probishtipi -2

Vinica -2

Kratova – 2,

Negotina -1,

Ohri -1

Resnja -1

Kriva Pallanka -1

Radovishi -1

Vallandova -1

Krushevë -1,

Demir Hisari  -1

Dojrani – 1.

Ndryshe, numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me KOVID në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 102,787, numri i pacientëve të kuruar është 91,233, numri i të vdekurve është 3,137 dhe numri i rasteve aktive është 8,417.

Postime të ngjashme

MSH: Në laboratore ka mjaftueshëm teste dhe reagense për Kovid19

B L

Shilegov: Me BRT projektin do të përfitojnë të gjithë qytetarët

Z H

Zaev e Spasovski u’a urojnë muajin e Ramazanit besimtarëve musliman

Z H

Qeveria do ta mbajë seancën e 65-të

Z H

28 shkelje të orës policore, 431 gjoba për mosmbajtje të maskës

Z H

Intervistë ekskluzive me Besa Ademin: A do të kthehet besimi i qytetarëve në sistemin gjyqësor?

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...