Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

307 raste të reja, 14 të vdekur dhe 658 të shëruar nga Covid 19

Shkup, 22 janar – Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit janë bërë 1854 testime për coronavirus, prej të cilëve 307 raste kanë rezultuar pozitiv.

Prej tyre në Shkup-137, Kumanovë-17, Tetovë-13, Prilep-13, Gostivar-10, Shtip-4, Manastir-7, Veles-15, Ohër-10, Strumicë-9, Kavadar-10, Strugë-3, Kërçovë-8, Shën Nikollë-1, Gjevgjeli-6, Negotinë-1, Dibër-11, Resnjë-5, Kriva Pallanka-1, Radovish-4, Berovë-1, Delçevë-6, Probishtip-3, Vinica-2, Makedonski Brod-1, Bogdanci-3, Kratovë-3, Krushevë-3.

Kanë ndërruar jetë edhe 14 pacientë, ndërsa Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 658 pacientë të shëruar.

Me rastet e sotme numri i përgjithshëm i të infektuarve shkon në 90.124, prej të cilëve 76.045 janë shëruar, ndërsa 2.768 kanë ndërruar jetë. Numri i rasteve aktive është 11.311.

Postime të ngjashme

Aleanca për Shqiptarët: Fton Qeverinë të jenë më të përgjegjshëm në parandalimin e rreziqeve nga zjarret

D V

Mickoski niset drejt Koçanit

D V

Bullgaria do të dërgojë ndihmë për shuarjen e zjarreve në Maqedoni

D V

Zaevi: Unë dhe disa ministra jemi nisur drejt Koçanit

D V

Në territorin e Qytetit të Shkupit intervenime për 16 zjarre, të gjithë janë lokalizuar

D V

Po evakuohen personat e palëvizshëm dhe prona pas zjarrit në lokalitetin Pasjak në rajonin e Pehçevës-Dellçevës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...