Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

314 raste të reja dhe 8 viktima nga Covid në 24 orët e fundit në Maqedoni

Shkup, 5 shkurt – Zhurnal.mk – Në 24 orët e fundit janë bërë 2161 testime për Covid, ndërsa pozitiv kanë rezultuar 314 persona, informon Zhurnal.

Prej të infektuarve, 179 janë nga Shkupi, në Kavadar 17, Prilep 16, Veles 12, Ohër 11, Tetovë 10, Manastir 7, Dellçevë 6, Gjevgjeli 5, Negotinë 5, Kumanovë 4, Gostivar 4, Strumicë 4, Sturgë 4, Radovish 4, Demir Hisar 4, Demir Kapi 4, Kërçovë 3, Krushevë 3, Shtip 2, Shën Nikollë 2, Kriva Pallankë 2, Resnje 1, Vallandovë 1, Probishtip 1, Vinicë 1, Kratovë 1 dhe Dojran 1.

Kanë ndëruar jetë 8 pacientë. Bëhet fjalë për pacientë të moshës 73 dhe 81 nga Kumanova, 55 dhe 85 nga Ohri, si dhe nga një pacient 80 vjeçar nga Shkupi, 54 nga Velesi, 80 vj nga Strumica dhe 84 vj nga Berova.

Nga ana tjetër janë shëruar 210 pacientë.

Deri tani të infektuar gjithsej janë 94196 pacientë. Prej tyre, 83634 janë shëruar, 2908 kanë vdekur ndërsa rastet aktive janë 7654.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Punëtorët e ndërtimtarisë punojnë në temperatura mbi 40 gradë Celsius

D V

BESA themeloi nëndegën në Çellopek

D V

Qeveri: Sllavica Kotirova drejtoreshë e re e doganave

D V

Vetëm 35% e të punësuarve në Maqedoni marrin paga mbi mesataren

D V

Moti për ditët në vijim në Maqedoni

D V

Xhambaski: Nëse respektohen “vijat e kuqe”, komisioni maqedono-bullgar nuk do të mund të funksionojë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...