Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

32.24% të qytetarëve kanë votuar deri në ora 15:00

32.24 përqind e qytetarëve kanë votuar deri në ora 15:00.

Këto të dhëna i dha Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, gjatë një konference për media.

Të dhënat janë edhe në faqen zyrtare të KQZ-së

Mbi 480 mijë qytetarë kanë dal në zgjedhje deri më tash.

Në ora 19:00 do të mbyllen vend-votimet, ku më pastaj dalin rezultatet preliminare.

Postime të ngjashme

Tërmet në Kosovë, ndjehet në RMV dhe Sërbi

D V

Djegia e hamulloreve, Ministria e Bujqësisë fermerëve: Do të shqiptojmë masa

D V

Kosnett: Beau Biden ka punuar krahë për krahë me miqtë kosovarë për të siguruar Pavarësinë e Kosovës

D V

Kurti kritikon nismën “Ballkani i Hapur”

D V

Kosova regjistron 100 raste me koronavirus

D V

U raportua për shkarkimin e Donika Gërvallës, flet kryeministri Kurti

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...