32 humbje jete nga virusi në Greqi, 2636 raste të reja dhe 329 të intubuar

Në 24 orët e fundit në Greqi janë shënuar 2636 raste të reja me COVID-19. 32 pacientë ndërruan jetë, ndërsa 329 vijojnë betejën me sëmundjen.

Numri i përgjithshëm i rasteve në Greqi është 658.368 (ndryshim ditor + 0.4%), nga të cilët 50.9% janë meshkuj. Me fatalitetet e sotme, nga fillimi i epidemisë janë regjistruar gjithsej 14,860 vdekje.

Numri i pacientëve të trajtuar me intubim është 329 (65.3% meshkuj). Mosha mesatare e tyre është 65 vjet. 79.0% kanë një sëmundje tjetër ose janë mbi moshën 70 vjeç e lart.

Related posts

SHBA e pranon se sulmi me dron në Kabul vrau civilë

D V

Shpërthim vdekjeprurës ndaj një autobusi ushtarak në Damask

D V

BE-ja po shqyrton masa ndaj Polonisë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More