Agjencia Zhurnal.mk
Bota

32 të vdekur nga përplasja e dy trenave në Egjipt, dhjetëra të lënduar

Të paktën 32 persona kanë vdekur dhe mbi 60 të tjerë janë lënduar pasi dy trena pasagjerësh janë përplasur mes vete në Egjipt.

Përplasja ka ndodhur në provincën Sohag, shkruan DailyMail.

Sipas ArabicRT, përplasja rezultoi nga tre vagonë të trenit të cilët kanë dalë nga binarët, ndërsa mediat lokale raportojnë se numri i viktimave mund të rritet.

Autoritetet emergjente kanë dërguar 49 ambulanca në vendin e ngjarjes.

Spitalet në rajon kanë shpallur “gjendje emergjente” në përgatitje për të pritur të prekurit.

Egjipti ka përjetuar disa herë aksidente të trenave përgjatë vitesh, për të cilët janë fajësuar infrastruktura e papërshtatshme dhe mirëmbajtja e dobët.

Postime të ngjashme

Gjermania tërheq një togë nga misioni i NATO-s në Lituani

Dafina Vidishiqi

Dhjetëra policë gjermanë plagosen pas një beteje të ashpër me disa qytetarë

Dafina Vidishiqi

Erdogan do të pësonte humbje, do të fitonte opozita e bashkuar – nëse zgjedhjet do të mbaheshin të dielën

Dafina Vidishiqi

Putin dakordohet me Biden për rifillimin e bisedimeve mbi kontrollin e armëve

Dafina Vidishiqi

Biden flet pas takimit me Putinin: Unë bëra atë që erdha të bëj

Dafina Vidishiqi

Borrell: Qeveria ruse dëshiron të destabilizojë Bashkimin Evropian dhe anëtarët e tij

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...