Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

32 vjet më vonë, Murphy kthehet në “Coming 2 America”

Akeem dhe Semmi janë bashkuar përsëri pas më shumë se tri dekadash me “Coming 2 America”, vazhdimi i filmit origjinal dhe ylli Eddie Murphy mezi pret që fansat ta shohin.

“Mendoj se doli me të vërtetë mirë. Dhe jam thjesht i ngazëllyer që njerëzit do ta shikojnë atë. Nuk mendoj se ka pasur ndonjëherë një film me vazhdim, ku pjesa e dytë e filmit ka dalë 32 vjet më vonë”, ka thënë Murphy.

“Pra, ne bëmë diçka që nuk është bërë kurrë. Dhe unë jam i emocionuar që njerëzit do ta shikojnë”.

Vazhdimi i filmit “Coming 2 America” të vitit 1988 paraqet Akeem (Murphy) dhe Semmi (Hall) gjersa kthehen në Amerikë, pasi e kishin kuptuar se Murphyt i lindi një djalë, duke shpresuar ta kthente atë në kombin imagjinar afrikan Zamunda si trashëgimtar i ligjshëm i fronit. Shumica e anëtarëve origjinalë të ekipit u kthyen për pjesën e dytë, së bashku edhe me shumë fytyra të reja.

“Ka qenë koha e duhur pasi shumica e njerëzve janë akoma këtu dhe ne ishim në gjendje ta realizonim atë. Për James Ear Jones, na duhej të xhironim pjesët e tij veçmas – nuk mund të udhëtonte, kështu që kishim për t’i xhiruar pjesët e tij në New Jork”, ka thënë Murphy.

“Një nga shfaqjet e shkëlqyera në këtë film, mendoj se njerëzit do ta duan Wesley Snipes. Dhe nëse nuk gaboj, ishte folur se Wesley do të ishte në të parin. Kështu që më në fund e morëm të mrekullueshmin Wesley Snipes për ta bërë pjesë të këtij filmi”, ka shtuar Hall.

Murphy, një legjendë e gjallë, gjithashtu është një nga më të mirët e komedisë të të gjitha kohërave, pasi shumë njerëz nga industria e filmit ia kanë dhënë meritat se ka qenë frymëzim i karrierës së tyre.

“Është mirë, është bukur. Është bukur që komikët më të rinj ose komikët e brezit pas jush e vlerësojnë atë që keni bërë dhe frymëzoheni nga ajo. Kjo është një ndjenjë e mrekullueshme. Sidomos kur është dikush qesharak. Sidomos kur është dikush qesharak”, ka thënë Murphy.

“Coming 2 America” publikohet më 5 mars në Amazon Prime.

Postime të ngjashme

Teuta Krasniqi sqaron konfliktin rreth qenit në xhirimet e filmit: Ishte gabim përzgjedhja, kërkojmë falje

S.B.

Matt Damon shpreson që Ben Affleck dhe Jennifer Lopez janë bashkuar

S.B.

Dafina Zeqiri: Ka pasur njerëz që më kanë thënë nuk ke baba, nuk ke me ecë përpara

S.B.

Bebe Rexha i reagon tabloidit The Sun, i detyron ta ndërrojnë titullin e intervistës ku thuhej se ajo u mundua t’i pajtojë Ritën me Duan

S.B.

Dua Lipa bëri thirrje për rritjen e rrogave për punëtorët shëndetësorë në fjalimin e saj pas marrjes së çmimit në Brits

S.B.

Patrisi mungoi në festën e Tunës të organizuar për fëmijën e dytë në ardhje gjatë kohës sa ajo ishte shtatzënë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...