Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

33 sanksione për tejkalim shpejtësie në Tetovë njëri ka ‘fluturuar’ me mbi 221 km/h

Tetovë, 7 shkurt – Mbrëmë (06.02.2021) në periudhën nga ora 19:00 deri më ora 22:00 nëpunës policorë të SP SKRR-Tetovë me përdorimin e të ashtuquajturit “radar nate” realizuan kontrollim aksional për sanksionimin e shoferëve të cilët duke drejtuar automjetet e tyre tejkalojnë shpejtësinë e lejuar.

Në këtë aksion janë sanksionuar 33 shoferë, nga të cilët 14 kanë qarkulluar me shpejtësi me mbi 50 km në orë nga e lejuara.

Kontrollimet e përforcuara në trafik do të vazhdojnë edhe në periudhën e ardhshme. Nga MPB apelojnë deri te qytetarët t’i respektojnë rregullat dhe rregulloret në trafik me qëllim të rritjes së sigurisë në rrugë.

Postime të ngjashme

Program i përshtatshëm shtetëror nesër në Shkup, Krushevë dhe Pelince për shënimin e 2 Gushtit- Ditës së Republikës dhe Ilindenit

R Zh

Pendarovski për deklaratën e Mickoskit: Nuk mbahet mend ndonjë politikan i ynë të shprehë aq mosrespektim të thellë ndaj heronjve më të mëdhenj

R Zh

Mickoski nuk do të marrë pjesë në shënimin e Ilindenit në Krushevë

R Zh

“A1ON” / DOSIE “Merko”: 329 vendime për rrënimin e ndërtimeve të egra rijnë në sirtar

R Zh

Në Kisella Vodë normalizohet furnizimi me ujë

D V

Fillon bekatonizimi i rrugës prapa shkollës fillore në Bukoviq

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...