Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

34 raste të reja me COVID-19 e 122 të shëruar

34 raste të reja janë raportuar me Coronavirus në Kosovë, ndërkaq 122 qytetarë janë shëruar.

Këtë bilanc ditor e ka bërë publik, Amrnd Zemaj – ministër i Shëndetësisë, njofton Insajderi.

Po ashtu Zemaj, ka përshëndetur vendimin e Maqedonisë së Veriut për hapjen e kufijve për kosovarët pa testin obligativ PCR.

Ministri, tha se këtë ia ka kumtuar homologu i tij, Ilir Hasani.

“Situata momentale epidemiologjike në vendin tonë nuk përbën rrezik dhe përshëndes vendimin e sotëm për hapjen e kufijve pa test PCR”, ka shkruar Zemaj.

https://www.facebook.com/zemajarmend/posts/3463940993652756

Postime të ngjashme

Haxhiu flet për postet: Kurti do të jetë kryeministër

T E

Zgjedhjet 2021, diaspora me numrin më të madh të votave në katër palë zgjedhjet e fundit

T E

S’ka shpjegim pse u tërhoq urdhërarresti ndaj Radoiçiqit

T E

Osmani takohet me Lajçakun nesër

T E

Osmani dhe ambasadori turk flasin për krijimin e institucioneve të reja

S.B.

Drecun: Lajçaku po përpiqet të bjerë dakord për vazhdimin e dialogut

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...