Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

35 të vdekur, 854 të shëruar dhe 1163 të infektuar në Maqedoni

Shkup, 8 prill – Zhurnal.mk – Në 24 orët e fundit janë bërë 3927 testime, ndërsa janë regjistruar 1163 raste të reja me covid 19 në Maqedoni, informon Zhurnal.

Sipas qyteteve, në Shkup janë regjistruar 473 raste të reja, në Manastir 100, në Kumanovë 90, Prilep 62, Ohër 50, Strumicë 45, Tetovë 36, Shtip dhe Kërçovë 32, Veles 29, Kavadar 28, Gostivar dhe Koçan nga 27, Gjevgjeli 22, Strugë dhe Shën Nikollë nga 14, Negotinë dhe Radovish nga 12, Resnje dhe Vallandovë nga 11, Vinicë 10, Kriva Pallankë dhe Berovë nga 7, Demir Kapi dhe Demir Hisar nga 3, Dellçevë 2, Krushevë, Bogdanci , Kratovë dhe Makedonski Brod nga 1.

Kanë ndëruar jetë 35 pacientë. 7 pacientë nga Shkupi (39, 63, 65, 75, 76, 77 dhe 79 vjeç), 4 në Kavadar (56, 68, 73 dhe 77). 4 në Shtip (47, 69, 70, 78). 3 në Strumicë (71, 81, 81). Në Prilep 2 ( 76 dhe 82 vjeç), Veles 2 (72 dhe 85), Kriva Pallankë 2 (60 dhe 72 vjeç), Manastir 2 (63 dhe 69) dhe nga një pacient në Kumanovë 66 vj, në Gostivar 78 vj, Negotinë 82, Gjevgjeli 62 vj, Shën Nikollë 64 vj, Radovish 68, Ohër 64 vj, Kërçovë 69 vj, dhe Resnje 71 vjeç.

Ndërkohë janë shëruar 854 pacientë.

Deri tani janë infektuar gjithsej 138891 pacientë. Prej tyre, 112619 janë shëruar, 4108 kanë vdekur ndërsa rastet aktive shënojnë 22164.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

“KUJDES”/ Lajmi në disa media maqedonase për një incident, krisma me armë dhe për viktima në Çento, i PAVËRTETË (Fake News)!

R Zh

Vetoja bullgare mund të shkaktoj krizë politike në vend

R Zh

Zhurnal raporton / Aksident i rënd në Çento-Shkup

mobile

Akuza të tjera ndaj ish-kryeministrit maqedonas Nikolla Gruevski

R Zh

Izet Mexhiti: Urime dhe për shumë vite festa e Fitër Bajramit

R Zh

George Robertson: Bullgaria të tërheq veton kundër Maqedonisë së Veriut

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...