Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

35-vjeçari që vdiq nga Covid 19 nuk kishte asnjë sëmundje tjetër

Zhurnal Ads

Shkup, 30 tetor – Ministria e Shëndetësisë konfirmon se 35-vjeçari që dje ndërroi jetë nga koronavirusi në Klinikën e Sëmundjeve Infektive në Shkup nuk kishte asnjë sëmundje paraprake.

Nga atje thonë se pacienti një javë ka qenë me temperaturë të lartë, dhimbje koke dhe molisje.

“Është mjekuar nga mjeku amë dhe më 26 tetor është pranuar në Klinikën për Sëmundje Infektive ku për një kohë të shkurtër ka pasur përkeqësim të shpejtë të gjendjes. Nuk kishte sëmundje të tjera”, thonë nga Ministria e Shëndetësisë.

Pacienti 35-vjeçar që po mjekohej në Klinikën Infektive në Shkup dje ishte pacienti më i ri në moshë që humbi jetën nga COVID-19.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Covid 19: Ritet numri i të shëruarve por jo edhe i të vdekurve

Z H

Gjykata evropiane e revizorëve e shqyrton mbështetjen e BE-së për qeverisje të së drejtës në vendet e Ballkanit Perëndimor

T E

Zaev pret përfundim të suksesshëm për diskutimin e kornizës negociuese më 10 nëntor

E.E.

Pendarovski-Hoti: Pandemia nuk guxon të jetë pengesë për bashkëpunim midis dy shteteve

admin

Rizaov: Do të na duhen dekada të arrijmë në Evropë

E.E.

OPH kërkon masa konkrete për kompensimin e humbjeve, deri nesër pret ftesë për takim nga Qeveria

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...