3,605 raste aktive me coronavirus në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon në total numri i rasteve aktive me coronavirus është 3,605.

Nga COVID-19 deri tani janë shëruar 153,349, ndërsa që nga fillimi i pandemisë kanë vdekur 2,939 persona.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.283.840 doza të vaksinës.

Deri më sot 505.188 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Related posts

Voton kreu i PDK-së: Zgjedhjet lokale janë për qytetarët dhe jo për politikanët

D V

EXIT POLL-i nga UBO në RTV Dukagjini për Prizrenin: Haskuka e Totaj në balotazh

D V

SHBA ndan 3.8 milion dollarë për Kosovën

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More